Svatba

Hudba ke svatebnímu obřadu

Velmi nám záleží na tom, aby se Váš svatební den vydařil přesně dle Vašich představ a, alespoň co se doprovodné hudby týče, bez stresu 😀

Předně si vyjasněte Váš harmonogram obřadu, ať už civilního či církevního, a zvolte části, při kterých si budete přát, aby zněla hudba. Nebudete-li si vědět rady, podělíme se s Vámi o naše zkušenosti a pomůžeme Vám vybrat a sestavit seznam skladeb   dle Vašeho přání.

Samozřejmě veškeré Vaše otázky telefonicky či e-mailem zodpovíme.

 

Poznámky k harmonogramu:

? Usazování hostů

Budete-li moci se na místě konání svatby nachystat předem, rozhodněte se, zda si budete přát hudbu i před obřadem k navození slavnostní atmosféry či ne. Obvykle hráváme 3 skladby – cca 10 minut.

? Příchod ženicha a nevěsty

Pro svůj slavnostní příchod můžete zvolit jeden z klasických svatebních pochodů, nebo jakoukoliv skladbu či píseň, ke které máte hlubší vztah. Doporučujeme pomalejším písně, abyste si nástup ve svatebních šatech řádně užili a nemuseli se stresovat rychlou chůzí. Pokud nastupujete středem uličky vytvořené svatebčany, myslete na to, že si Vás chtějí všichni prohlédnout a pozdravit Vás.

Z našich zkušeností pokládáme za vhodnější variantu volbu jedné společné skladby, ovšem samozřejmě lze zahrát pro každého z novomanželů zvlášť „tu jeho“. V tomto případě promyslete délku jednotlivých nástupů, aby bylo možné úryvky skladeb co nejlépe načasovat. Rada pro nevěstu: nebuďte nedočkavá, nechte doznít úryvek pro manžela a vykročte až po zaznění prvních tónů skladby Vaší.

? Představení snoubenců, proslov oddávajícího a manželský slib

V tomto momentě obřadu není hudební doprovod zvykem; pokud si jej po domluvě s oddávajícím budete přeci jen přát, doporučujeme (především v závislosti na akustice prostoru) pouze tichý podkres.

? Výměna prstýnků a novomanželský polibek,    podepisování matriční knihy:

Pro dokreslení atmosféry je při výměně prstýnků a polibku dle našeho názoru hudba nepostradatelná. Při výběru nemusíte zohledňovat délku skladby – dohrajeme ji během podepisování.

? Gratulace

Počet skladeb ke gratulacím závisí na jejich jednotlivé délce a na počtu gratulantů – na 50 hostů obvykle vychází 3–4 skladby. Nemusíte se bát, že počet skladeb neodhadnete – vždy máme po ruce několik skladeb navíc.

? Slavnostní odchod

Pokud se nebudete chtít bezprostředně po gratulacích před oltářem fotit a plánujete společný odchod (například špalírem gratulantů), nezapomeňte si jako tečku za Vaším svatebním obřadem vybrat něco slavnostního a radostného.